دستور العمل بروز رسانی توضیحات مختصری در رابطه با صفحه

دستور العمل بروز رسانی

عنوان (title)

عنوان، اولین چیزی است که کاربر در موتورهای جستجو با آن مواجه می‌شود. باید هنگام انتخاب عنوان از کلمات کلیدی اصلی سایت استفاده شود تا توسط موتورهای جستجو قابل شناسائی باشد. در واقع یک عنوان توصیفی شامل 5 الی 8 کلمه متشکل از کلمات کلیدی اصلی سایت می‌باشد.

نکاتی که هنگام درج عنوان باید مدنظر داشت:

 

 

توضیحات (Description tag)

این توضیحات بین 25 تا 30 کلمه را شامل می‌شود که در موتورهای جستجو در زیر URL نمایش داده می‌شود بنابراین باید توضیحاتی را بنویسید که نشان‌دهنده محتوای سایت شما باشد.

ارتباط متقابل

موتورهای جستجو مخصوصا گوگل به تعدد ارتباط‌ها به سایت شما حساس هستند و آن را در رتبه سایت شما اثر می‌دهند، بنابراین بهتر است یک صفحه از لینک‌های مفید در سایت خود ایجاد کنید و سایت‌هایی که در موتورهای جستجو رتبه خوبی دارند را در آن صفحه معرفی نمائید و از سایت‌های دیگر بخواهید که لینک آدرس سایت شما را در سایت خود بگذارند.

درج کلمات کلیدی سایت (key words)

موتورهای جستجو برای این بخش ارزش زیادی قائل هستند و در رتبه‌بندی سایت شما تاثیر دارد. کلمات کلیدی را با کاما از یکدیگر جدا کنید. با این روش در حداقل جا، امکان ترکیبات متنوعی از کلمات کلیدی سایت شما گنجانده خواهد شد.

 

ارتباط بین صفحات

 

 

نکات تبدیل فایل به PDF

یکی از راه‌های افزایش بازیابی اطلاعات مندرج در وب سایت توسط موتورهای کاوش، غنی کردن فایل‌های محتوا می‌باشد. محتواهای PDF که از فرمت‌های دیگر (word، powerpoint و ...) استخراج می‌گردد، بهتر است شرایط ذیل را دارا باشد:

 

 

حجم فایل ها

فایل‌هایی که در سایت بارگذاری می‌شوند به صورت فشرده و حجمی کمتر از 5 مگابایت داشته باشند.

صفحه تماس با ما

برخی موتورهای جستجو، مخصوصا Yahoo، اگر آدرس پستی شما در سایت نباشد، سایت شما را لیست نمی‌کنند. حتما آدرس پستی را در سایت قرار دهید، فقط قرار دادن آدرس صندوق پستی کافی نیست. تلفن‌های تماس و آدرس حوزه خود را درج نمایید.

زبان

زبان اصلی کلیه درگاه‌ها زبان فارسی است. صفحه خانگی و صفحه ورودی اصلی، باید به زبان فارسی بارگذاری شود. در صورتی که پورتال بصورت چند زبانه می‌باشند باید امکان تغییر زبان برای کاربران در تمامی صفحات فراهم شود.

آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها

آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های هر واحد باید به صورت کامل بر روی سایت قرار گرفته باشند. برای بارگذاری این مطالب نیاز است که محتوای این دستورالعمل‌ها در سایت ایجاد شود و امکان دانلود برای کاربر به راحتی فراهم باشد.

نقشه سایت (sitemap)