اخبار فرهنگی توضیحات مختصری در رابطه با صفحه

اخبار فرهنگی

 

جشن میلاد حضرت امام حسین

 

کسب رتبه شایسته تقدیر درمیان شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی سراسر کشور در سال 1396

امور فرهنگی و دینی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان البرز

 

 


حضور مشاورمحترم  وزیر رئیس امور فرهنگی ودینی وزارت نیرو در مصلاح نماز جمعه استان البرز


کلاس آموزش قران در ماه مبارک رمضان


کلاس معصوم شناسی در ماه محرم


مراسم بزرگداشت سوم خرداد


مراسم شهادت حضرت علی و ارتحال امام خمینی


مسابقات استانی قران همکاران


نماز خانه شرکت


نمایشگاه هفته دفاع مقدس


هدیه رئیس ستاد اقامه نماز یک جلد کلام الله مجید به مدیرعامل محترم


همایش استانی عفاف وحجاب


جلسه شورای فرهنگی ودینی با حضور مشاور محترم استاندار وریس ستاد اقامه نماز استان البرز جناب حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای موسوی


دیدار اعضای شورای فرهنگی با خانواده شهید فرجی در شهرستان اشتهارد 

 

نمایشگاه پوستر نماز


مراسم زیارت عاشورا بمناسبت اربعین حسینی 97/8/7


مراسم زیارت عاشورا بمناسبت اربعین حسینی 97/8/7

میزبانی سفیر شهدا در شرکت با علم وحضرت ابوالفضل تمثال شهدا

میزبانی سفیر شهدا در شرکت با علم وحضرت ابوالفضل تمثال شهدا

میزبانی سفیر شهدا در شرکت با علم وحضرت ابوالفضل تمثال شهدا

 

دیداروتکریم از خانواده شهدا و جانبازان

دیداروتکریم از خانواده شهدا و جانبازان

دیداروتکریم از خانواده شهدا و جانبازان

دیداروتکریم از خانواده شهدا و جانبازان

بازدید و تکریم مسئولین شرکت آب وفاضلاب روستایی استان البرز ازخانواده معظم شهدا و جانبازان

به گزارش روبط عمومی شرکت آب وفاضلاب روستایی استان البرزمهندس عبدالحسین حسن زاده رئیس هیأت مدیره ومدیرعامل شرکت در معیت معاون فرهنگی بنیاد شهید و امورایثارگران منطقه یک شهرستان کرج ، رئیس اداره حراست وامام جماعت و امورفرهنگی شرکت آبفار البرز باحضور در منزل خانواده معظم شهدا و جانبازان از آنان تکریم نمودند.

این دیدار مهندس حسن زاده  با بیان اینکه آرامش و امنیت امروز کشور را مدیون جان گذشتگی شهدا و صبر و مقاومت خانواده های آنان هستیم. افزود : تکریم و سرکشی از خانواده معظم شهدا وظیفه همه ما می باشد و باید به فرهنگی در بین مسوولان تبدیل و نهادینه شود.

وی خاطر نشان کرد : یکی از برنامه های مهم و فرهنگی مسئولین این شرکت دیدار با خانواده های معظم شهدا ، جانبازان و ایثارگران می باشد که این دیدارها ارزشمند و بایستی تداوم داشته باشد.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امورایثارگران منطقه یک شهرستان کرج از شهدا بعنوان طلایه داران و پرچمداران راستین عرصه های عشق و معرفت یاد کرد و گفت : تجلیل ، تکریم و سرکشی از خانواده های شهدا ،آزادگان ، جانبازان و ایثارگران موجب عزت و پالایش روح انسان می شود.

حسن زاده افزود: مسوولان باید همواره در جهت آرمان های شهدا و راه آنها گام بردارند و اجازه ندهند که خون شهیدان پایمال شود.

امام جماعت شرکت نیز به خانواده شهدا ، جانبازان وایثارگران گفت : شما از افتخارات کشور ما می باشید و مردم ایران نیز همواره نشان دادند که قدردان خون شهیدان هستند.

در پایان این دیدار ها با اهدای هدایایی از خانواده های معظم شهدا و جانبازعزیز تجلیل شد.


 

سه شنبه های بدون خودرو به میزبانی امور آب وفاضلاب روستایی شهرستان ساوجبلاغ

به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب روستایی استان البرز  پویش سه شنبه های بدون خودرو با هدف استفاده کمتر از خودروهای تک سرنشین و ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی راه اندازی شده که این هفته با مشارکت شرکت آب وفاضلاب روستایی  و با حضور فرماندار، ومسئولین شرکت آبفارالبرز ومسئولین شهرستان  ساوجبلاغ و جمعی از ورزش دوستان و دوچرخه سواران برگزار شد.

 دراین همایش ورزشی،شرکت کنندگان از میدان صنعت تا امور آبفارشهرستان ساوجبلاغ  رکاب زدند و در پایان دقایقی رابه انجام حرکات ورزشی کششی پرداختند.

فرماندار ساوجبلاغ با ابراز خرسندی ازآغاز این حرکت ورزشی در شهرستان ساوجبلاغ گفت: این طرح با هدف رفع اجرای طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو ، ترافیک شهر، ترویج فرهنگ ورزش و کاهش بی‌تحرکی در جامعه اجرا می‌شود.

ودرآخر این همایش ورزشی فرماندار اززحمات مهندس احمدی رئیس امور آبفار ساوجبلاغ و مسئولین شرکت آبفار تشکر وقدردانی بعمل آورد.

جلسه هم اندیشی فرهنگی ونماز ومدیریت مصرف آب با امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ

 


شکیات نماز

 

 

 

کارگاه آموزشی واحکام نماز وزندگی

دیدار با خانواده شهدا وجانبازان گرانقدر 

تجلیل  از بانوان در روز میلاد حضرت زهرا 

مراسم گرامیداشت روز زن و مقام مادر در شرکت آب و فاضلاب روستای استان البرز

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفار البرزویژه برنامه‌ای به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن با حضور مدیرعامل و معاونین ومدیران ادارات و بانوان کارمند در شرکت  برگزار شد.

مهندس عبدالحسین حسن زاده رئیس هیأت مدیره ومدیرعامل شرکت با تبریک به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و سالروز ولادت حضرت امام خمینی (ره) از تلاشهای کلیه همکاران خانم در شرکت تشکر و قدردانی نموده و اظهار داشتند بانوان شاغل در شرکت از منظم ترین و پرتلاش ترین همکاران می باشند.

حسن زاده : از ویژگی های بارز حضرت فاطمه زهرا (س) ولایت مداری ، صبر و شکیبایی و دیدگاه ایشان در همسرداری و تکریم خانواده ، تربیت صحیح فرزندان و حمایت همه جانبه آن حضرت از مقام والای ولایت اشاره کرد و همچنین احادیث گهربار و کلمات قصار این بانوی بزرگوار همه و همه نشان از بالندگی روحی و معنوی غیرقابل وصف ایشان دارد و خواستار الگو سازی رفتار آن حضرت درخانواده‌ها شد.

مدیرعامل شرکت درادامه افزود : باید تلاش شود با تکیه بر تعالیم همه معصومین و توسل به ارواح طیبه آنان، ظرفیتی در خودمان به وجود بیاوریم تا افراد مؤثر و تحول آفرینی همچون حضرت فاطمه زهرا (س) باشیم.

مهندس حسن زاده در پایان جلسه با اهدا لوح تقدیر و هدیه از بانوان تکریم نمودند.

مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا در نماز خانه شرکت

تجلیل از خانواده جانبازان در روز میلاد حضرت فاطمه ومقام والای مادر

 

 

 

دیدار مدیران شرکت آب وفاضلاب روستایی استان البرز از خانواده های جانبازان وشهدا

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفار استان البرز در این دیدارها که امام جماعت ، معاونت بهره برداری و چند تن از ومدیران شرکت حضور داشتند، حجت الاسلام بهلولی امام جماعت شرکت، با قدردانی از زحمات و جانفشانی های شهدا و ايثارگران، بخصوص جانبازان جنگ تحمیلی، تلاش براي ادامه راه ایشان را وظيفه همگانی عنوان کرد.
مهندس فروتن معاونت بهره برداری شرکت گفتند : پاسداشت مقام شهدا و ایثارگران و ارج نهادن به مقام ایشان وظیفه سنگین و توجه به خانواده شهدا و ایثارگران از اولویت‌های این شرکت است . زیرا شهیدان و جانبازان نعمت‌های خداوند بر ما هستند و باید نگاه فرهنگی دراین خصوص بهتر و نقاط ضعف‌های موجود در کار فرهنگی برطرف گردد.
فروتن در ادامه به ایثارگری و فداکاری همسران جانباز اشاره کرده و گفت: همسران جانباز نمونه کامل از خودگذشتگی و صداقت و صفای باطن هستند، جانباز کسی است که در راه کیان و شرف با تمام وجود و از سر اخلاص و فداکاری به دفاع پرداخته و بخشی از جان و جسم خود را در این راه فدا کرده است.و دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران را ادای دین به آنان و زمینه ساز گسترش فرهنگ قدردانی و ارج نهادن به مقام و منزلت خانواده شهدا وجانیازان وایثارگران برشمرد.
در پایان این دیدار، ضمن اهدای هدایایی، از خانواده محترم ایثارگران وجانبازان تجلیل بعمل آمد.


 

 

 


 برگزاری جشن اعیاد شعبانیه درشرکت آب وفاضلاب روستایی استان البرز1397

به مناسبت سالروز ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار، ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز و ولادت امام سجاد(ع) مراسم جشنی درشرکت آبفارالبرز برگزار شد..

در این مراسم که با حضور پرشکوه کارکنان همراه بود، حجت الاسلام بهلولی امام جماعت شرکت در سخنانی، به بیان مهمترین ویژگی های رفتاری امامان معصوم پرداختند، در این مراسم، مداحان اهل بیت عصمت و طهارت در عظمت و مناقب این ایام روحانی و معنوی به مدیحه سرائی پرداختند.

 

 

 

 

                                                                         

شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن

ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه

مبارک رمضان وماه ضیافت الهی

برنامه های قرآنی در نماز خانه بعداز

اقامه نمازظهر وعصر به شرح ذیل

برگزار مگردد.

1-تلاوت قرآن کریم روزانه

2- تفسیر موضوعی قرآن وبیان احکام

شورای فرهنگی ودینیواقامه نماز شرکت

1398

 

((شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن))

حلول ماه مبارک رمضان بهار قرآن ، ماه عبادتهای عاشقانه نیایشهای عارفانه و بندگی خالصانه را خدمت همکاران و خانواده محترم تبریک عرض می نماییم .

         شورای امور فرهنگی واقامه نماز شرکت            1398  

 

غبار روبی نماز خانه ستاد در اخر ماه شعبان در مورخه 1398/2/15عید سعید غدیر خم 

مراسم عزاداری و زیارت عاشورا در ماه محرم 1398

 

 

شرکت آب وفاضلاب روستایی استان البرز در عزای سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) به سوگ نشست.

همزمان با شروع ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ، در دهه اول محرم قرائت زیارت عاشورا با حضور مدیرعامل ، معاونین ، مدیران و جمع کثیری از همکاران این شرکت در نمازخانه ستاد و همچنین امور تابعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفار البرز این مراسم مطابق سنوات گذشته به همت روابط عمومی و آموزش همگانی و شورای فرهنگی شرکت و مشارکت همکاران برگزار گردید و با توجه به استقبال تمامی همکاران بعنوان بانیان این مراسم، پس از قرائت زیارت عاشورا و مداحی مداح اهل بیت در سوگ سیدالشهداء و شهدای کربلا ، عزاداران در این دهه در جمعی گرم و صمیمانه همه مهمان  سفره متبرک حضرت اباعبدالله الحسین که توسط بانیان شرکت گسترده شده بود به صرف صبحانه پرداختند.

گفتنی است زیارت عاشورا هرهفته پنجشبه ها تا اخر ماه محرم وصفر در شرکت برگزار می گردد.وائمه جماعات شرکت نیز در بین الصلاتین به ذکر مصائب اهل بیت (ع) پرداخته و قیام کربلا و ظلم و ستم یزیدیان را تشریح می نمایند.

حضور حجت الاسلام والمسلمین مهاجری مسئول محترم امور فرهنگی ودینی شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور

و جناب آقای اصلانی در جلسه فرهنگی  شرکت آب وفاضلاب روستایی استان البرز

 

 

جلسه امور فرهنگی و دینی در شرکت آب وفاضلاب روستایی استان البرز

با حضور حجت الاسلام والمسلمین مهاجری مسئول محترم امور فرهنگی ودینی شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور جلسه فرهنگی در شرکت آب وفاضلاب روستایی استان البرز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب روستایی استان البرزجلسه ای با حضور حجت الاسلام و المسلمین مهاجری مسئول امور فرهنگی ودینی شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشورو آقای اصلانی ، مهندس عبدالحیسن حسن زاده رئیس هیأت مدیره ومدیرعامل شرکت آبفار ، و ائمه جماعات ومسئولان فرهنگی شرکت آبفا وآبفار استان البرز در سالن جلسات شرکت آبفار برگزار گردید .

در ابتدای جلسه مسئولان فرهنگی و ائمه جماعات ضمن عرض خیر مقدم گزارشی کامل و جامعی از وضعیت شرکت و نحوه خدمات رسانی به جامعه روستایی و مسائل و مشکلات شرکت ارائه و از عملکرد شرکت در مورد خدمات انجام شده مسائل و مشکلات در اجرای برنامه های فرهنگی و نمازدر سطح شرکت بیان نمودند.

مهندس حسن زاده مدیرعامل شرکت آبفارنکاتی پیرامون مسائل فرهنگی و دینی از جمله شرکت فعال در نمازجماعت توسط مدیران و عدم برگزاری جلسات اداری در هنگام نماز را مطرح و راه کارها و رهنمودهای لازم را ارائه نمودند.

حجت الاسلام و المسلمین  مهاجری با عرض تسلیت ایام سوگواری سید وسالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین از شرکت کنندگان  و اینکه شرکت آبفار البرز در ارزیابی سال گذشته مقام شایسته تقدیر را کسب نموده تقدیر و تشکر نمود و خواهان تقویت بیشتر و بهتر کارهای دینی و فرهنگی در کنار وظیفه اصلی شرکت که سقایت به مردم زحمتکش و محروم روستاها هستند شدند.

در ادامه حاج آقای مهاجری دراستانه هفته دفاع مقدس از جانفشانی و از خود گذشتگی عزیزان شهدا و ایثارگران درجنگ تحمیلی گفتند و از خداوند خواست که همه قدردان این عزیزان باشیم و این شهادت و ایثارگری آنها را به نسلهای بعد انتقال دهیم.

در پایان آقای مهاجری با حضور در جمع همکاران شرکت نماز ظهر و عصر را در جمع همکاران شرکت آبفار خوانند و در سخنانی بین صلاتین همکاران را به نماز اول وقت وبا جماعت دعوت نمودند.

 

بزرگداشت هفته بسیج سال 1398

برگزاري مراسم بزرگداشت هفته بسيج در شرکت آب وفاضلاب روستایی استان البرز

به مناسبت بزرگداشت هفته مقدس  بسیج، با حضوریکی سرداران هشت سال دفاع مقدس آقای زمانیان برادردوشهید بزرگوار ورئیس هیأت مدیره ومدیرعامل وهمکاران مراسم باشکوهی در محل نماز خانه شرکت آبفار البرزبرگزار گردید.

در اين مراسم آقاي زمانیان طی سخنانی با اشاره به نقش و اهميت بسيجيان، بسيج را يك نهاد مردمي برگرفته از بطن مردم دانست و حضور كاركنان بسيجي را در ادارات پشتوانه خوبي برای امر خدمت به مردم ومشترکین برشمرد.
وی افزود: انقلاب اسلامي به بركت خون شهدا اقتدار و عظمت خود را به گوش جهانيان رسانده است. وهمچنین  انقلاب اسلامي ايران راه را براي تحقق آرمان ها و اهداف والاي مردم هموار كرده و در آينده اين راه وسيع تر و هموارتر خواهد شد. در ادامه ایشان از بسیجان قهرمان در هشت سال دفاع مقدس خاطراتی  را بیان کردند.

در پايان این مراسم ازحاج آقای زمانیان از طرف مدیر عامل شرکت مهندس حسن زاده تقدیر وتشکر بعمل آمد.

دیدار صمیمی مسئولان شرکت آب وفاضلاب روستایی استان البرز با خانواده معظم شهدا و جانبازان دفاع مقدس

دیدار صمیمی مسئولان شرکت آب وفاضلاب روستایی استان البرز با خانواده معظم شهدا و جانبازان دفاع مقدس

مدیرعامل شرکت آبفاراستان البرزبهمراه امام جماعت ومدیران شرکت وریس بنیاد شهید وامورایثارگران منطقه یک کرج با خانواده معظم شهدا و جانبازان سرافزار دفاع مقدس دیدار و گفتگو کردند.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب روستایی استان البرز: مهندس عبدالحسین حسن زاده رئیس هیأت مدیره ومدیرعامل شرکت حضور در کنار خانواده معظم شهدا و جانبازان را توفیق الهی دانست و گفت: خانواده شهدا، آزادگان، جانبازان و ایثارگران بزرگترین یادگاران دفاع مقدس هستند و تجلیل، تکریم و سرکشی از آنان، رشادت ها و جانفشانی های رزمندگان دفاع مقدس را برای مسوولان یادآوری می کند. ما خدمتگزارن نظام جمهوری اسلامی ایران  همواره محتاج دعای خیر و انفاس گرم خانواده های شهدا وجانبازان هستیم و امید آن داریم که با پیروی از سیره و سبک زندگی شهیدان و ایثارگران عزیزدر پیشبرد اهداف علمی و فرهنگی نظام مقدس اسلامی توفیق روزافزون کسب نماییم.
حجت الاسلام و المسلمین بهلولی امام جماعت شرکت آبفارخطاب به خانواده شهدا و ایثارگران گفت: شما از افتخارات کشور ما می باشید و مردم ایران نیز همواره نشان دادند که قدردان خون شهیدان هستند. مسوولان باید همواره در جهت آرمان های شهدا و راه آنها گام بردارند و اجازه ندهند که خون شهیدان پایمال شود. ایشان جانبازی را ، مدال افتخاری دانست که خداوند متعال، این نعمت ارزشمند خویش را نصیب انسان‏های پاک و بی‏آلایش خود می‏نماید؛ انسان‏هایی که با تاسی از بزرگ جانباز دشت کربلا، حضرت ابوالفضل (ع) از هستی و جان خویش در راه رضایت حق گذشته و در این راه، صبر و مقاومت می‏کنند.

در ادامه آقای حسینی مدیر بنیاد شهید وامور ایثارگران با بیان اینکه خانواده های شهدا مقام والایی در پیشگاه خداوند متعال دارند، متذکر شد: خانواده های شهدا با اهدای بهترین عزیزان خود در راه دفاع از انقلاب و کشور کار بزرگ و عظیمی را انجام دادند وی با اشاره به اینکه فرهنگ دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان باید در جامعه ترویج داده شود، تصریح کرد: احترام جامعه نسبت به خانواده های معزز شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس نشان دهنده پایبندی آنان به ارزش‌های ملی و مذهبی است.

در پایان این دیدار ها با اهدای هدایایی از خانواده های معظم شهدا و جانبازعزیز تجلیل بعمل آمد.